Chat Sitesi


Chat Sitesi tanıtım yazımızdan herkese merhaba.

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” anlamına gelmektedir. İnternetin kullanımıyla bilgiye ulaşmak kolaylaştı. Sonrasında internetin sadece bilgi aktarımı için değil, aynı zamanda eğlence için de kullanılabileceği düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların sohbet edip eğlenebileceği internet siteleri ve çeşitli programlar meydana geldi. Chat sitesi, bir rumuz (nickname) kullanarak internet üzerinden rastgele biriyle sohbet edebileceğiniz bir yer. Ayrıca bu sohbet tanıdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri aracılığıyla yapılabilir. Chat yapmak demek yalnızca tanımadığımız insanlarla konuşmamızı kapsamıyor yani.

Şu Konular ilginizi çekebilir:

Chat Siteleri

Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve sohbet etme amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri genellikle programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanarak meydana gelir. Bazı chat sitelerine giriş yapmak için sadece nickname (takma isim) yazmak yeterli oluyor. Bazılarındaysa sohbete başlamadan önce mutlaka üye olunması gerekiyor. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları arasında popüler chat siteleri vardı. Mynet ve Duru sohbet bu sitelere başlıca örnektirler.

Chat Siteleri

Chat Sohbet Siteleri

Teknoloji gelişiminin yalnızca günlük hayatımızı kolaylaştırmayıp, iletişim becerilerimizi de geliştirir. İletişim çağında mekanikleştikçe sanki duygularımız da sanallaşıyor. Artık yüz yüze iletişim kuramaz olduk. Kendimizi sanal olarak daha iyi ifade eder olduk bile diyebiliriz çıtayı yükseltip. Chat, eskinin masumluğunu günümüzde taşıyor mu? Bakın bu konuyu tartışabiliriz. Eskiden, hele ki Mirc zamanını hatırlayanlar için Chat yapmak bir macera, bir deneyim, bir eğlenceden ibaretti. Sohbet ettiğimiz kişinin “online” yani “çevrimiçi” olduğunu bildiren melodiyi hepimiz biliyoruz. Bu melodi ile hangimiz ışık hızıyla bilgisayarın başına geçmedik ki? MSN Messenger’ın “Şu an ne dinliyorum” özelliği ile hangimiz sevdiğimize imali şarkılar göndermedik ki? İşte bu kadar masumdu Chat o zamanlar. Sadece bir heyecandır bu. Belki de her şeyin ilki özeldir cümlesinin vermiş olduğu yetkiye dayanarak söylüyoruz bunları. Aynı zamanda hissediyoruz da bu duyguları, kim bilir. Bildiğimiz şu ki Chat ilk çıktığı zamanlar gerçekten çok daha özeldi. Şimdilerde ise bu siteyle size aynı özeli sunmaya çalışıyoruz.

www.durusohbet.net


Yazar: SadeceSen

Görüntüleme: 893 defa

Kategori: Chat, Genel

Yayınlanma Tarihi: 30 Ağustos 2022

2 Yorumlar
JoKeR

emeğinize sağlık durusohbet.net ailesi güzel bir paylaşım . Herkesi bu güzel platforma bekliyoruz ...

PaBLo

mırc zamanlarını ve o güzel dönemleri hatırlmamak ne mümkün emeğinize sağlık harika bir paylaşım ...

Cevap bırakın

Dost Siteler: Türk Sohbet - Sohbet Siteleri - Chat Sohbet - Sohbet Sitesi - Sohbet Odaları - Sohbet Chat